Boromeusz 2.18 Giga Pikseli

Parafia św. Mikołaja powstała w 1979 roku, została wydzielona z parafii św. Stanisława. Kościołem parafialnym została cerkiew greko-katolicka, która wcześniej służyła jako kościół szkolny. Pierwszym proboszczem był ksiądz Stanisław Skorodecki. Pracowali w tej parafii następujący proboszczowie: ks. Jan Bojarski, ks. Stanisław Bachor, ks. Wiesław Banaś oraz ks. Zbigniew Kociołek.

W 1991 roku w Lubaczów nawiedził Ojciec Święty Jan Paweł II. Po wizycie papieża zrodziła się myśl wybudowania świątyni, która byłaby pamiątką papieskiej wizyty.

W 1994 roku rozpoczęły się przygotowania do budowy nowego kościoła.

17 kwietnia 1995 roku Biskup zamojsko-lubaczowski Jana Śrutwy dokonał poświecenia Krzyża na placu przyszłej budowy zlokalizowanej przy ul. Abpa Eugeniusza Baziaka. Od tej chwili rozpoczęły się prace przy budowie kościoła.

W 1996 roku parafia przeżywała nawiedzenie Matki Bożej Fatimskiej w znaku figury.

14 września 1997 roku w uroczystość Podwyższenia Krzyża Świętego, biskup Jan Śrutwa dokonał poświecenia i wmurowania kamienia węgielnego.

W roku 1998 po trzech latach wytężonych prac budowlanych przystąpiono do prac wykończeniowych. 1 czerwca o godz. 18.00 z kościoła św. Mikołaja wyruszyła procesja z krzyżem i Najświętszym Sakramentem do nowej świątyni. W siódmą rocznicę pobytu papieża Jana Pawła II na lubaczowskiej ziemi, rozpoczął funkcjonowanie kościół pod wezwaniem św. Karola Boromeusza, uznany powszechnie za swoisty pomnik, wotum za dar nawiedzenia Lubaczowa przez Ojca Świętego.

Uroczystość poświecenia kościoła odbyła się 2 czerwca 1999 roku, w tym też roku Ojciec Święty nawiedził Zamość, stolicę Diecezji. Konsekracji kościoła dokonał Biskup Mariusz Leszczyński. **

**) tekst z www.boromeusz.lubaczow.pl/

Prezentowana panorama ma 2.18 giga pikseli. Zostało zrobiona z 516 zdjęć w bracketingu. Czyli 3 zdjęcia (prześwietlone, normalne, niedoświetlone) na jedno ujęcie. Do złożenia więc posłużyło 172 zdjęcia z matrycy 16 MP. Rozdzielczość całej panoramy wynosi 65970 X 32985 pikseli. Czas w jakim zostały zrobione zdjęcia to 55 minut.

Giga panoramę można obejrzeć pod tym linkiem lub klikając w poniższe zdjęcie.

boromeusz1

 

 

Komentowanie jest wyłączone.